top of page

Uluslararası kuralların ülkemiz şirketlerine ve girişimcilerine başarı yolunda uyarlanması

Güncelleme tarihi: 3 Tem 2022

Şirketler ve girişimler hedefleri yolunda ilerlerken en küçük bir sapma zaman geçtikçe belirlenen hedeften ve vizyondan uzaklaşılmasına sebep olur

Firmalar bu zaman zarfında ekonomik psikolojik daha da önemlisi fırsat maliyeti gibi zararlar ile karşı karşıya gelir . Diğer zararlar telafi edilse de zaman parayla satın alınamayacak bir sermayedir.

Kesinlikle ikinci bir tarafın sürekli ekibi ve şirketin 7 Temel departmanını gözlemlemesi gerekir.

Her şirket içinde bütün departmanlarında sistem süreç ve yapı kurulup performans ölçümleri yapılabilmelidir.

Unutulmamalıdır ki performansı ölçülemeyen pozisyonlar ve çalışmalar hiçbir zaman gelişmeye katkısı sağlayamaz.

Bu noktada şirketin kurucu ve genel müdüründen bölüm müdürlerine ve bütün personele kadar verimli bir insan kaynakları yönetimine ihtiyaç vardır.

Uluslararası akredite kuruluşlarında kabul edilen personel yönetimi proje yönetimi insan kaynakları Ve Koçluk eğitimleri mevcut ülkelerin demografik yapıları ile alakalı olduğundan Türkiye'deki girişimlerde ve çalışmalarda buranın demografik yapısı değerlendirilmelidir.

Değil Türkiye genel olarak ele almak bölgesel olarak da kültür farklılıkları uç noktalarda seyrettiğinden personelin çalışmasını etkileyecek hatalar tespit edilip ona göre yapılandırılmalıdır.

Bütün bunların çalışmaları esnasında göz ardı edilmemesi gereken en önemli madde şirketin ve personelin aynı bakış açısı ile hedefe yönelmesidir.

Hedef yolculuğunda araya açacak olan işte bu konsantrasyon farklıdır.

Diffrent danışmanlık Ajansı verdiği hizmetle şirketlerin büyüme döngüsünde kalmasını ve girişimcilerin uzun yıllar kaybetmeden birer kazanan olmalarına yardım etmektedir34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page